Čaj z ostropestřce mariánského

Čaj z ostropestřce mariánského

Ostropestřec mariánský je bylinou mnoha možností. Z této léčivé rostliny lze připravit čaj, který nejen že posílí organismus, ale zároveň pomáhá i v řadě obtíží. Nejčastěji čaj z ostropestřce mariánského využijete pro podporu a lepší regeneraci jater.

Účinky čaje

Ostropestřec čajČaj z ostropestřce mariánského se připravuje ze samotných semen byliny, respektive z jejich extraktu silymarinu. Ten patří do skupiny flavonoidů. Právě tato účinná látka pomáhá v regeneraci jaterních buněk. Např. z důvodu přemíry alkoholu nebo jiných toxických látek. Často se tak může stát i z otravy léků. Zároveň také silymarin chrání nové jaterní buňky, tedy podporuje ty zdravé.

Nezdravý způsob života stojí za mnoha nemocemi. Smažená jídla, přejídání se, nedostatek pohybu a minimum ovoce a zeleniny způsobuje řadu komplikací. Pokud chcete odbourat a podpořit přirozenou detoxikaci jater, je čaj z ostropestřce mariánského tím pravým.

Příprava čaje

čaj z ostropestřcePro dosažení efektivních léčivých účinků ostropestřce mariánského je nutné pít čaj pravidelně a dlouhodobě. Ideálně dva až tři šálky denně. Ráno pijte čaj nalačno a večer před posledním jídlem.

Příprava čaje je velice jednoduchá. Stačí nechat sáček z ostropestřce mariánského vyluhovat v horké vodě po dobu 15 až 20 minut. Příjemná chuť čaje se vám zaručeně jen tak neomrzí.

Z dlouhodobého hlediska je doporučeno čaj pít několik týdnů či měsíců. Poté bylinu zcela vysadit a pokračovat opět po delší době. Ideálně tuto kúru opakovat třikrát do roka. Nutno podotknout, že čaj působí také jako silný antioxidant a jeho pití není vhodné pro těhotné a kojící ženy, stejně tak jako pro osoby trpící zvýšením krevním tlakem.