Olej z ostropestřce mariánského

Olej z ostropestřce mariánského


Olej z ostropestřce mariánského je olejem lisovaným za studena. Právě díky této úpravě jsou v oleji zachovány všechny potřebné vitamíny a minerály. Není tedy divu, že olej, který se vyrábí ze semen této byliny, je výborným pomocníkem při řadě nemocí.

Léčivé účinky oleje

Blahodárných účinků, které s sebou přináší pravidelné užívání oleje z ostropestřce mariánského, je mnoho. Například ostropestřecový olej pozitivně působí na játra. Výborně totiž podporuje celkovou regeneraci jater, kdy dochází k nahrazování starých jaterních buněk těmi novými. Olej z této byliny je vhodný také při nejrůznějších jaterních onemocněních, jako je například cirhóza jater.

Kromě jater olej také skvěle působí v boji proti onemocnění žaludku, žlučovým kamenům, paradentóze a alergii. Je skvělým pomocníkem v případě senné rýmy, kopřivky a astmatu.

Jeho užívání je doporučováno i formou prevence. Olej posiluje imunitu a zároveň působí detoxikačně, protože chrání buňky před volnými radikály.


V neposlední řadě nutno podotknout, že olej z ostropestřce mariánského lze použít i zevně, například při potížích s křečovými žílami, hemoroidy nebo při masážích. Často je tento bylinný olej využíván také v kosmetice. Léčivě působí na akné, lupenku a popáleniny.

Vhodné použití oleje

olej z ostropestřce mariánskéhoOlej z ostropestřce mariánského má hořkou jemnou chuť. Užívat lze buď vnitřně, nebo zevně. V případě vnitřního užití je dávkování doporučeno v podobě jedné až dvou polévkových lžic jednou denně. Nejvhodněji však mezi jídly.

Pokud ostropestřecový olej začnete užívat jako prevenci. Poté je jeho dávkování vhodné v podobě jedné až dvou čajových lžiček jednou denně. Opět nejideálnější doba je mezi jídly.

Olej však není nutné dávkovat pouze po lžičkách. Stejně jako jiné oleje i olej z ostropestřce mariánského lze využít v kuchyni. Přidat ho lze do nejrůznějších salátů a jiných jídel, které neprošly tepelnou úpravou.

300x250-1458063585.jpg

Kupón na slevu 100 Kč: chci100slevu