Ostropestřec mariánský – tablety

Tablety z ostropestřce mariánského představují vhodný doplněk stravy na podporu regenerace jater či nezdravého způsobu života. Tučná, smažená jídla, věčné přejídání se, nedostatek pohybu a alkohol, to je jen malý výčet toho, jak si dobrovolně ničíme naše játra. A přitom právě játra patří mezi životně důležitý orgán v našem těle.

Účinky tablet

Pravidelné a dlouhodobé užívání tablet z ostropestřce mariánského s sebou přináší mnoho blahodárných účinků pro naše tělo. Zároveň každý jistě ocení, že ostropestřec nezpůsobuje žádné vedlejší účinky a neobsahuje žádné škodlivé látky nebo aditiva, jako je tomu u mnohých jiných přípravků. Nejen tedy v případě špatné funkce jater jsou tablety z ostropestřce mariánského vhodným doplňkem stravy.


Tablety obsahují mnoho aktivních látek, díky kterým dochází k ochraně jaterní tkáně. Ať už tedy máte problémy s játry jsou pro vás tablety z ostropestřce mariánského tou pravou variantou.

A nejen v těchto případech tuto léčivou bylinu oceníte. Tablety mohou pomoci předejít potížím se žlučníkem či žaludkem nebo nechutenství. Zároveň ostropestřec mariánský působí detoxikačně a tím pádem můžete předejít i křečovitým bolestem břicha.

Díky tomu, že tablety ostropestřce mariánského neobsahují žádné škodliviny, je možné je užívat i v případech zvýšení imunity. V 17. století byl dokonce ostropestřec předepisován lékaři při depresích.

Dávkování tablet

Ostropestřec mariánský - tabletyDoporučené dávkování tablet z ostropestřce mariánského je jedna tobolka jednou až dvakrát denně. Pokud tedy doplněk stravy užíváte pouze na zvýšení imunity.

V případě, že vás trápí zmiňované neduhy, potom je vhodné se o dávkování poradit s vaším ošetřujícím lékařem. Maximální denní dávka však nesmí překročit deset tobolek.

Tablety z ostropestřce mariánského nejsou vhodné jako doplněk stravy pro děti do tří let a pro těhotné či kojící ženy.